Skandinávie - Švédsko, Norsko a Dánsko

Památky a fotky ze Skandinávie

Veškeré fotky byly pořízeny na níže uvedeném poznávacím zájezdu do Skandinávie v termínu 13. - 18.8. 2006. Pokud Vás zajímá cestování a fotky památek, navštivte stránky Tipy na výlet, památky a cestování, kde jsou umístěny například fotky z Egypta, Vídně, Paříže a další zajímavé fotky z České republiky. Komentáře, náměty či vzkazy můžete zanechat v návštěvní knize. AKCE! Pojeďte si zahrát stolní hry do Švédska!

 
 

Stockholm

Kodaň

Oslo

 
  Stockholm Kodaň Oslo  
 

Malmö

Lund

Zámek v Kalmaru

Ostrov Öland

Celá fotogalerie

Malmö - fotky

Lund - fotky

Zámek v Kalmaru - fotky

Ostrov Öland - fotky

Skandinávie - celá fotogalerie

 
 

Benátky severu a ostrov Öland

 

 

Program zájezdu


1.den: Odjezd v poledních hodinách z Prahy, přejezd SRN, v noci přeprava trajektem ze Sassnitz do švédského přístavu Trelleborgu.
2.den: Ráno vylodění a následuje dopolední prohlídka zajímavého kosmopolitního města Malmö, mimo jiné hanzovních domů z 15. stol., radnice, kostela sv. Petra ve stylu baltské gotiky. V poledních hodinách odjezd do nedalekého malebného univerzitního města Lundu, prohlídka katedrály, která byla postavena ve 12. stol. a patří mezi nejkrásnější románské stavby ve Švédsku a jednoho z největších a nejhezčích švédských skanzenů, který představuje, jak se ve Švédsku bydlelo a žilo v minulosti. Následuje odjezd přes další historické město Kalmar s krásným renesančním zámkem a přes více než 7 km dlouhý Ölandský most vedoucí z Kalmaru na turisticky atraktivní ostrov Öland, na kterém má letní sídlo i švédská královská rodina a který je zajímavý svou krásnou přírodou a mnoha otočnými větrnými mlýny. Večer ubytování v bungalovech na ostrově Öland.
3.den: Snídaně, odjezd do hlavního města Stockholmu, kterému se díky poloze na 14 ostrovech říká Benátky severu, a prohlídka, v níž je zahrnuta světoznámá radnice, ze které je krásný výhled na město, Staré město s královským zámkem, parlamentem, kostelem Storkyrkan, ve kterém se již od 15. stol. koná korunovace švédských králů a labyrintem křivolakých uliček, unikátní muzeum Vasa, představující nejstarší zrestaurovanou válečnou loď, která ležela více než 300 let na mořském dně, večer noční přejezd do Osla.
4.den: Ráno příjezd do Osla a prohlídka města, kde nebude chybět návštěva olympijského areálu Holmenkollen se skokanským můstkem, odkud je nádherný výhled na město, návštěva známých muzeí Fram a Kon-Tiki na poloostrově Bygdoy, která dokumentují polární výpravy Fridtjofa Nansena a výpravy proslulého Thora Heyerdahla, ojedinělý Frognerův park se sochami významného norského sochaře Gustava Vigelanda, moderní radnice či pevnost Akershus. Večer ubytování v bungalovech v malebném turistickém městečku Strömstadu.
5.den: Snídaně, přejezd do přístavu v Helsingborgu, trajektem do Dánska, odpoledne prohlídka Kodaně – radnice, královský palác Amalienborg, který je sídlem královské rodiny, zámek Christiansborg, architektonicky zajímavá budova Burzy s věží s tzv. dračí špicí, starobylý malebný přístav Nyhavn s mnoha rázovitými hospůdkami, pulzující pěší zóna Stroget a především proslulý symbol Kodaně Malá mořská víla. V noci nalodění na trajekt v dánském Gedseru a přeprava do SRN.
6.den: Příjezd v odpoledních hodinách do Prahy.

 

Švédsko: Malmö  Lund  Zámek v Kalmaru  Ostrov Öland Stockholm   Norsko: Oslo  Dánsko: Kodaň

 

Tipy na výlet, památky a cestování

Paříž

Mapa stránek o cestování

NAVRCHOLU.cz

optimalizace PageRank.cz